52. Trofej grada Samobora

Lanjski pobjednik i dalje u igri

Četvrtfinalne utakmice seniora na 52. Trofeju grada Samobora jučer su pred prepunim gledalištem Sportske dvorane Samobor obilovale nogometnim majstorijama, lijepim golovima i rezzltatskom neizvjesnošću do zadnjih minuta. Večer su otvorili La Romantica buffet Gradna i Bubanj, odličnom tekmom u kojoj su samoborski dečki Brujić, Kotarski, Horvat, Belak, Čakanić, Štefković i ostali dominirali tijekom prvog poluvremena i stigli do prednosti golom Kotarskog. Nakon vodstva La Romantica je propustila još dvije izgledne prilike za postizanje pogotka, a onda se razbubnjao Bubanj i uz dva zgoditka sjajnog Horvata preokrenuo rezultat, i zasluženo izborio polufinale.

U drugom susretu četvrtfinala Cvjetno Poliklinika Milojević uvjerljivo je nadvisila ekipu SSK, otišavši u polufinale čiste mreže. Nakon velikog mučenja u osmini finala MNK Cvjetno Poliklinika Milojević je prikazao jednu od najboljih igara ove zime, te sigurnom i lepršavom igrom prošao u polufinale Trofeja grada Samobora.

Momčad SSK predvođena igračem Nacionala Marinićem je po imenima bio puno jači protivnik nego CB Play u osmini finala međutim odličnom igrom Cvjetno je rutinirano ušlo u polufinale. Cijelu su utakmicu diktirali tempo i ritam utakmice, ali vodeći gol je stigao tek u 10. minuti kada Zorić i Penava odigravaju dupli pas, Penava izlazi sam na protivničkog golmana i nesebično podvaljuje Ziberiju na drugoj stativi, koji pogađa za 1-0.  To je bio i finalni  rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu se nastavilo istim ritmom, Cvjetno Poliklinika Milojević je stvarala prilike, ali do pogotka stiže tek desetak minuta prije kraja, kada Penava udarcem s 8 metara uz mali odbijanac zabija za 2-0. Cvjetno ni tada nije stalo i u zadnjim minutama Guštin rutinirano suhim listom, postavlja konačnih i zasluženih 3-0 protiv jako neugodnog protivnika koji je danas pored raspoloženih igrača Cvjetnog izgledao potpuno bezopasno.

Polufinale je na rasporedu u petak, a protivnik MNK Cvjetnom Poliklinika Milojević je jaki Nexe beton,  predvođen osvajačem ovogodišnje Kutije Šibica Mostarlićem, igračem Nacionala Šestićem te najboljim igračem Uspinjače Jurićem, koji je izabran u najbolju momčad turnira ovogodišnje Kutije Šibica.

Treći susret večeri otišao je na stranu Nexe Betona iako su u vodstvo došli hakleri Matan prometa. Poslije 40 minuta žestokog dvoboja Mostarlić, Ožvald, Džaja i suigrači slavili su s dva gola razlike.

Ljepotica večeri bila je utakmica između lanjskog pobjednika Trofeja ekipe ŠRC Jelenovac i Noćnog kluba Horti. Jelenovac je poveo golom Jovanovskog, no Štulec zabija za izjednačenje, a Fabek dovodi Horti u vodstvo. Onda na scenu stupa Smolčić i s dva pogotka odvodi Jelenovac u polufinale.