52. Trofej grada Samobora

Jelenovac brani naslov protiv Cvjetnog

Pobjednika 52. Trofeja grada Samobora, najstarijeg malonogometnog turnira u Hrvatskoj odlučit će dvoboj prošlogodišnjih slavljenika iz momčadi ŠRC Jelenovac, i uvijek odlične ekipe MNK Cvjetno Poliklinika Milojević. Jelenovac je finale izborio pobjedom na ekipom Bubanj, a Cvjetno je u polufinalu nadvisilo Nexe Beton.

MNK Cvjetno Poliklinika Milojević je odigrala još jednu vrlo dobru utakmicu i porazio odličnu ekipu Nexe Betona koju je predvodio osvajač ovogodišnje Kutije Šibica Mostarlić, ponajbolji mladi igrač u Hrvatskoj Jurić, te ponajbolji golman u Hrvatskoj i vratar Nacionala Žarko Luketin. Već na samom otvaranju utakmice Cvjetno dolazi do vodstva, Jelušić u visokom presingu oduzima loptu neopreznom Džaji i podvaljuje Kuboviću koji sa 6 metara rutinirano pogađa pored Luketina. U 7. minuti Starčević krade loptu na centru, kreće sam na protivnički gol, ali ruši ga Džaja koji dobija isključenje od 2 minute. MNK Cvjetno Poliklinika Milojević nije iskoristila tu prednost. Sredinom poluvremena nakon brze akcije iskosa s desne strane Kubović probija Luketina za 2-0. Cvjetno je nakon toga u potpunosti kontroliralo utakmicu i imalo još nekoliko prilika za povećanje vodstva koje nisu iskoristili. Na samom kraju poluvremena velika greška vratara Škorića, vraća Nexe u igru, Jurić je izveo out sa 7-8 metara, a Škorić se u pokušaju amortiziranja lopte poskliznuo te mu lopta kroz ruke ulazi u gol. To je bio šok za ekipu Cvijetnog, ali već u sljedećem napadu Mostarlić izlazi 1 na 1 sa Škorićem koji mu lijepo brani čisti zicer i djelomično se iskupljuje za svoju veliku pogrešku minutu ranije.

U drugom je poluvremenu dosta pao ritam igre, ekipa Cvjetnog je primirila utakmicu i rutinirano čuvala vodstvo, tako da do 31. minute nije bilo izrazitijih prigoda niti na jednoj strani. Tada nakon jedne dobre obrambene reakcije Cvjetno izlazi u brzu kontru 3 na 2, u 3 poteza izigrava protivničku obranu, a Starčeviću preostaje najslađi dio posla, kada s druge stative posprema loptu u gol za velikih 3-1, i to 8 minuta prije kraja. Nakon tog pogotka momčad Cvjetnog kao da se malo uspavala, protivnik je krenuo s Luketinom kao igračem vratarem, te tada počinju stvarati prilike. Najprije je Jurić nakon uigrane akcije iz prekida pogodio stativu, zatim Škorić djelomično brani Mostarliću udarac iz slobodnog udarca s 8 metara, a loptu s gol crte natrag u polje odbija Poljak.  Zatim u 3. pokušaju Džaja smanjuje na 3-2,  nakon što je ostao sam na stativi 3 minute prije kraja. Bili su to teški trenuci za ekipu Cvijetnog, u nastavku najprije Škorić brani lijepu priliku Juriću s 9 metara,  a zatim isti igrač 45 sekundi prije kraja siječe loptu i Nexe izlazi na kontru 3 na 1. Jurić puca, ali lopta prolazi nekoliko milimetara pored stative. Bila je to zadnja prilika na utakmici koja je završila zasluženom pobjedom MNK Cvjetno Poliklinike Milojević.

Kod veterana finale će odigrati Savus BGS i samoborski Garden bar, koji su jučer bili bolji od svojih protivnika Bosch servisa Ivanuš i SC Utrina. Savus BGS predvodi agilni Drago Kramarić u čijem sastavu igraju istinski velemajstori hakla Zvjezdan Brlek, Slađan Ašanin, Dinko Huskić, Tomica Vincelj i slovenski internacionalci Pirc i Zofič, dok voditelj Garden bara Velimir Deak na
raspolaganju ima također dokazane umjetnike malog nogometa Damira Kovačića, Svena Raića, Tihomira Čakanića, Slavka Mamića i nesavladivog čuvara mreže Dražena Prahina.

Današnji finalni dan Trofeja počinje u 17 sati utakmicom za 3. mjesto seniora, slijedi obračun za 3. mjesto veterana, potom veteransko finale, i finalni susret seniora od 19 sati i 10 minuta. Ulaznica u Sportsku dvoranu Samobor i danas košta samo 20