52. Trofej grada Samobora

Cvjetno deklasiralo Jelenovac!

Pobjednik 52. Trofeja grada Samobora je odlična momčad MNK Cvjetno Poliklinika Milojević koja je jučer u velikom seniorskom finalu porazila i rezultatski ponizila ekipu SRC Jelenovac. Tako su se hakleri Cvjetnog na najbolji mogući način revanširali Jelenovcu za poraz u lanjskom finalu samoborskog Trofeja, i ponovili veliki uspjeh iz 2012. godine kad su također bili najbolji u Samoboru.

Po tri zgoditka u finalu su postigli Bašić i Guštin, dva je pridodao najbolji igrač Trofeja Ziberi, a jednom je mrežu Jelenovca zatresao Starčević. Počasni pogodak za momčad Slavka Hale zabio je Čuljak. Cvjetno je u svim elementima igre nadvisilo dečke iz Jelenovca i zabilježilo najveću pobjedu u finalnoj utakmici otkad se igra Trofej grada Samobora. Brojni gledatelji u Samobor Areni složili su se u ocjeni da je “pravo finale” odigrano dan ranije, kad je Cvjetno tijesno ali zasluženo savladalo ekipu Nexe Beton. Igrači Jelenovca, iako svi redom poznati hakleri, nisu mogli parirati bržoj, čvršćoj, uigranijoj i poletnijoj ekipi Cvjetnog, pa je drugo poluvrijeme finala bilo pravo mučenje za Jelenovac čiji su igrači jedva čekali kraj utakmice.

Repriza prošlogodišnjeg finala Samobora ovaj je put uvjerljivo pripala ekipi MNK Cvjetno Poliklinika Milojević, koja je s (pre)visokih 9-1 (2-0) pobijedila iskusnu i rutiniranu, ali ipak pomalo veteransku momčad ŠRC Jelenovca prepunu bivših osvajača Kutije Šibica. Obje su momčadi u susret ušle oslabljene, za Cvijetno nije igrao Kubović, dok za protivnike nije nastupio legendarni Grdović.

Od samog početka momčad Cvijetnog nametnula je jaki tempo kojeg protivnici nisu mogli pratiti, te izvrsnom kombinatornom igrom lako dolazila do protivničkog gola. Igrači Cvijetnog su u svakom dvoboju bili puno brži i agresivniji od svojih iskusnijih protivnika, tako da je teško nabrojati sve prilike koje su stvorili na ovoj utakmici. No nije sve od početka baš išlo lagano. Najprije je Krpan pucao s 10 metara pored gola, a zatim Jovanovski  kasni na jednu paralelnu loptu na 6 metara. Nakon toga uslijedila je rapsodija ekipe Cvijetnog.  Najprije Jelušić krade jednu loptu na desetak metara i podvaljuje je za Guština koji neometano poentira na drugoj stativi za 1-0. Ubrzo nakon toga Bašić nakon brze akcije zabija sa 6 metara za 2-0. U tim Cvjetno je  još više pojačalo tempo i stvorilo nekolicinu odličnih prilika koje nisu realizirane, da bi laganu nervozu zbog velikog broja neiskorištenih prilika zamalo iskoristio Čuljak koji u zadnjoj minuti poluvremena izlazi 1 na 1 na Škorića ali puca pored stative.
Već u prvom ozbiljnijem napadu u 2. poluvremenu Ziberi zabija u situaciji 1 na 1 i praktički riješava utakmicu. Kada je Guštin povisio na 4-0 u igri s igračem više nakon isključenja Smolčića, utakmica je praktički bila riješena već sredinom drugog poluvremena. Ubrzo nakon toga ŠRC Jelenovac smanjuje na 4-1, nakon što Krpan na drugoj stativi pronalazi usamljenog Čuljaka. No već u sljedećem napadu Bašić poentira i povisuje na 5-1 i u tim se trenucima Jelenovac totalno raspada i predaje. Utakmica odlazi u smjeru egzibicije gdje se momčad Cvijetnog na kraju zaustavila na 9 postignutih golova, što je pomalo nerealan i visok rezultat pogotovo za finale zimskog malonogometnog turnira na kojem su nastupile mnoge renomirane momčadi i sudionici ovogodišnje Kutije Šibica.

MNK Cvjetno Poliklinika Milojević suvereno je osvojila 52. izdanje Trofeja grada Samobora, nakon slabije utakmice u osmini finala gdje su teškom mukom izbacili CB Play rezultatom 2-0. Cvijetno je raslo iz utakmice u utakmicu i lagano prošlo SSK u četvrtfinalu rezultatom 3-0, da bi u polufinalu, u ‘finalu prije finala’, izbacila odličnu ekipu Nexe betona rezultatom 3-2. Finale je bila jednosmjerna ulica, unatoč tome što je za ŠRC Jelenovac nastupilo nekoliko renomiranih igrača, koji su osvajali Kutiju Šibica više puta.

Najboljim igračem seniorskog turnira proglašen je izvrsni Sadat Ziberi iz pobjedničke momčadi, najbolji vratar je čuvar mreže Cvjetnog Goran Škorić, a najviše pogodaka, ukupno 7 tijekom turnira postigao je Igor Mostarlić iz momčadi Nexe Beton.

Finalistima je pehare i novčane nagrade uručio predsjednik Samoborskog sportskog Saveza Miro Kelečić, dok je priznanja najboljim pojedincima predao dopisnik Sportskih novosti Slavko Konopljak.

Titulom najboljih u veteranskom dijelu turnira okitila se ekipa Savus BGS, koja je u finalnom susretu savladala samoborsku momčad Garden bar. U toj su utakmici dečki Drage Kramarića već u početnim minutama stekli prednost od dva pogotka, a bilo bi i više da vratar Gardena Dražen Prahin nije obranio sedmerac. No nakon što je Brlek povisio vodstvo Savusa na 3:0, igrači Velimira Deaka naglo su se probudili, i u napetoj završnici umalo stigli do izjednačenja golovima Bajana i Kovačića. U tim je trenucima i čuvar mreže Savusa Drkušić ukrotio udarac sa sedam metara kojeg je izveo Mićo Bajan. Neizvjesnost oko pobjednika minutu prije kraja susreta razriješio je Zvjezdan Brlek svojim trećim pogotkom.

Najbolji igrač i strijelac sa 6 pogodaka kod veterana postao je Zvjezdan Brlek iz ekipe Savus BGS, a za najboljeg vratara je izabran Vedran Drkušić, također iz pobjedničke momčadi.

FINALE SENIORA:

CVJETNO POLIKLINIKA MILOJEVIĆ – SRC JELENOVAC 9:1

Strijelci: 1:0 Guštin, 2:0 Bašić, 3:0 Ziberi, 4:0 Guštin, 4:1 Čuljak, 5:1 Starčević, 6:1 Bašić, 7:1 Guštin, 8:1 Ziberi, 9:1 Bašić

CVJETNO: Škorić, Bojić, Huzjak, Jelušić, Bašić, Starčević, Guštin, Ziberi, Lazani, Poljak, Zokić, Penava
voditelj momčadi: Juraj Fabijanić

SRC JELENOVAC: Jukić, Krstanović, Smolčić, Čuljak, Sedlar, Jovanovski, Petravić, Šekrst
voditelj momčadi: Slavko Hala