49. Trofej grada Samobora

Perokrovu 49. Trofej grada Samobora

Poznati samoborski obrtnik Krešo Lehpamer, zajedno sa svojom malonogometnom momčadi Perokrov, jučer se zlatnim slovima upisao u enciklopediju samoborskog sporta osvajanjem naslova pobjednika na 49. Trofeju grada Samobora, nasjtarijem malonogometnom turniru u Hrvatskoj.

Veliko finale bilo je izuzetno neizvjesno i dramatično, a presudila ga je maestralna igra najboljeg igrača turnira Marka Povrženića koji je postigao dva zgoditka i asistirao kod preostala dva. Drugi finalista, momčad H2O Samobor pokazala se potpuno ravnopravnim protivnikom, vođena izborničkom rukom Borisa Makaruna, međutim Perokrov je uz Povrženića imao i izuzetno golgeterski raspoloženog Tina Lovrekovića, koji je sa dva pogotka bio jezičac na vagi za konačni trijumf. Poveli su, inače momci iz H2O već u 2. minuti, golom izvrsnog Tomislava Pirše, a onda su Povrženić dva puta i Lovreković preokrenuli odnos snaga u korist Perokrova. Četiri minute prije kraja utakmice Janjetić donosi tračak nade ekipi H20 smanjivši prednost Perokrova na samo jedan gol, potom Lovreković opet podiže na dva razlike, da bi minutu prije kraja susreta Balić postigao zadnji pogodak za konačnih 4:3. Igrači momčadi H20 imali su nakon utakmice dosta primjedbi na sudački par Jureša-Janošević, smatrajući da su ih pojedinim odlukama oštetili, no opći je dojam da eventualni sudački propusti nisu presudno utjecali na ishod finala.

Utakmica za 3. mjesto nije odigrana, jer se momčad Elektromaterijal Arambašić nije pojavila u dvorani uz objašnjenje da su nezadovoljni odlukom disciplinske komisije turnira, koja je dan ranije zabranila nastup njihovom igraču Miljenku Bošnjaku, budući da je pod suspenzijom HNS-a zbog upletenosti u poznatu aferu “Offside”. Tako je momčad CB Keglić bez borbe osvojila 3. mjesto u seniorskoj konkurenciji.

Veteransko finale također je obilovalo uzbuđenjima jer su se susrele dvije podjednake momčadi, a na kraju je naslov osvojio ŠRC Horti pobijedivši Perokrov rezultatom 3:2. Za pobjednike su igrali poznati vratar Jukić, Šekrst, Huskić, Sever, Kapiten, Gracin, Plečko, Martinac, Kovačević, Čuljak i legendarni Silvio Marić.

U utakmici za 3. mjesto veterani ATJ Lučko s lakoćom su nadvisili Tekstilac rezultatom 6:2.

Najboljim igračem Trofeja grada Samobora proglašen je Marko Povrženić iz Perokrova, najbolji vratar je Mirosla Vitko čuvar mreže ekipe H2O Samobor, dok su titulu najboljeg strijelca podijelili Tomislav Pirša (H2O) i Alan Klakočer (CB Keglić) sa po 11 postignutih golova. Njima su novčane nagrade i prigodna priznanja uručili glavni tajnik HNS-a Zorislav Srebrić, predsjedik Komisije za mali nogomet HNS-a Boris Durlen, zamjenik gradonačelnika Samobora Željko Stanec, bivši vatreni reprezentativac Dario Šimić, direktor Tehnoluba d.o.o. Tomislav Filipec i tajnik Samoborskog sportskog saveza Juro Horvat.

Pobjednik seniorskog turnira osvojio je 30 tisuća kuna, a veteranski šampioni zaradili su 7 tisuća kuna.