Zašto volim Samobor?

Program Samobor TV-a, uskoro će biti bogatiji za još jedan serijal televizijskih emisija, sa lokalnim temama iz grada Samobora i okolice. Radi se o dokumentarnoj televizijskoj seriji “Zašto volim Samobor” koja je nastala u produkciji Samobor TV-a. Serija “Zašto volim Samobor” sastoji se od 10 epizoda, a uskoro će se početi emitirati u programu Samobor TV-a, u terminu petkom od 20.05 sati.
Svaka od epizoda će obraditi i dokumentirati jednu samoborsku specifičnost, nešto po čemu je Grad Samobor jedinstven i poseban. Obrađene teme su Turizam u Samoboru, Samoborski fašnik, Bitka kod Samobora, Samoborski muzej, Obrazovanje u Samoboru, Kultura u Samoboru, Park prirode Samoborsko gorje, Život u Samoboru, Gastronomija u Samoboru i Advent u Samoboru. Urednica serije je Suzana Bukov, a glavni urednik Samobor TV-a je Zoran Kolak.
Proizvodnju televizijske serije “Zašto volim Samobor?” je sufinancirao Grad Samobor, kroz Javni poziv za financiranje programskih sadržaja elektroničkih medija u 2025. godini.